Mieściła się w jednej dłoni. Pół roku walczono o jej życie [FOTO]

Manushi przyszła na świat w 28 tygodniu ciąży, czyli o dwa miesiące za wcześniej. Lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie, ponieważ dziecko mogło umrzeć w macicy. Po porodzie dziewczynka ważyła zaledwie 396 gram, miała niedorozwinięte płuca i jelita. Lekarze pół roku walczyli o jej życie. Niedawno pozwolili jej rodzicom, na zabranie córki do domu.

Manushi przyszła na świat w szpitalu Jivanta w indyjskim Radżastanie. Dziewczynka mieściła się w jednej dłoni, a jej waga wynosiła zaledwie 396 gram – tyle co dwie tabliczki czekolady.

Zdaniem lekarzy dziecko miało mniej niż jeden procent na przeżycie. Jej układ trawienia jeszcze się nie wykształcił, podobnie jak i płuca. Mimo nikłych szans, medycy nie poddali się i zawalczyli o życie dziewczynki.

Manushi spędziła pół roku w inkubatorze. Początkowo karmiono ją pozajelitowo, a później pozwolono matce na karmienie piersią. Po pewnym czasie zaczęła oddychać normalnie, bez pomocy maszyny. Co zaskakujące także jej mózg i wzrok rozwijają się prawidłowo.

Dyrektor szpitala dr Sunil Janged powiedział, że uratowanie dziecka było dla nich sprawą priorytetową – Chcieliśmy w ten sposób wysłać wiadomość, że dziewczynki muszą być chronione. W stanie takim jak Radżastan, gdzie szerzą się dzieciobójstwa, ludzie muszą  się zjednoczyć i podjąć kroki, aby zakończyć ten zły proceder – wyjaśnił lekarz.

Najmniejszym wcześniakiem, jakie przyszło na świat, jest Emilia Grabarczyk. Dziewczynka urodziła się w 2016 roku w szpitalu w Witten nieopodal Dortmund.

Mieściła się w jednej dłoni. Pół roku walczono o jej życie

Mieściła się w jednej dłoni. Pół roku walczono o jej życie

Mieściła się w jednej dłoni. Pół roku walczono o jej życie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *