Julia i Ola nie żyją. Śmierć 16-latek wstrząsnęła Świdwinem

Cały Świdwin jest wstrząśnięty śmiercią Oli K. i jej koleżanki Juli M., dwóch 16-letnich uczennic jedynego w tym mieście liceum. Nastolatki zdecydowały się popełnić samobójstwo. – Do tego tragicznego zdarzenia doszło w piątek około godziny 20.30 – informuje Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie. Właśnie wtedy policja dostała sygnał o dwóch nastolatkach potrąconych przez pociąg.

Wszystko wydarzyło się w piątkowy wieczór w Świdwinie. Jak podaje policja, był to najprawdopodobniej czyn samobójczy. – W tej spawie jest prowadzone śledztwo i dlatego nie mogę udzielić więcej informacji – podkreśla rzeczniczka szczecińskiej komendy.

Wiadomo, że obie miały problemy z narkotykami. – W lutym tego roku nauczycielka przyłapała je w toalecie jak brały amfetaminę – wyznaje Katarzyna, która chodziła z nastolatkami do klasy humanistycznej. – To właśnie po tym zdarzeniu Ola została przeniesiona, chyba przez rodziców, do szkoły w Łobzie – dodaje.

Oprócz kontaktu z narkotykami, obie dziewczyny przejawiały niezdrowe zainteresowanie śmiercią, co było szczególnie widoczne na Instagramie Oli. „Chciałabym się nigdy nie musieć więcej się budzić” – pisała dziewczyna.

Tego feralnego dnia obie koleżanki spotkały się na działkach i, jak wynika z relacji świadków, prawdopodobnie piły alkohol. Później obie zataczając się poszły na pobliskie tory i trzymając się za ręce czekały na nadjeżdżający pociąg. Pomimo tego, że maszynista najpierw trąbił, a później zaczął hamować, nie miał szans zatrzymać potężnego towarowego składu, który przyniósł śmierć obu nastolatkom. Uderzenie było tak potężne, że obie dziewczyny zginęły na miejscu.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *