Ludzi w PiS obleciał strach. Boją się tego co zrobi prezes…

Po 37 dniach Jarosław Kaczyński opuścił szpital! Jego zoperowane kolano będzie leczone w domu. W PiS nie ukrywają radości, bo pod nieobecność prezesa partia zaczęła się rozłazić. Ale są i tacy, którzy się boją, bo teraz Kaczyński zamierza wziąć się do porządków.

– Nareszcie. Już się towarzystwo zaczęło ustawiać na tworzenie koterii w walce o schedę. Rozkład, że głowa boli – mówi nam ważny polityk PiS o powrocie Kaczyńskiego. – Kilka osób, które wierzyły w polityczną emeryturę prezesa, może zacząć się bać – dodaje inny.

Skąd takie nastroje? Wszystko przez długi pobyt Kaczyńskiego w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym i skąpe informacje o jego stanie zdrowia. To spowodowało duże zamieszanie w szeregach partii. Spiralę domysłów nakręcali sami posłowie PiS. Po Sejmie i okolicach krążyły opowieści o coraz to nowych chorobach, na które podobno cierpi prezes, włącznie z nowotworami. Pojawiła się nawet plotka o śpiączce, w którą miał zapaść Kaczyński.

Dlatego cała Zjednoczona Prawica, którą oprócz PiS tworzą partie Jarosława Gowina (57 l.) i Zbigniewa Ziobry (48 l.), zaczęła przygotowywać się na to, „co po prezesie”. Nasiliły się i tak obecne już wcześniej podziały, a niektórzy zaczęli wychodzić przed szereg. Bo gdy kota nie ma, myszy harcują… Ale do czasu!

– Prezes wróci i zrobi z tym w końcu porządek – powiedział Faktowi działacz PiS. Już 16 czerwca w Szczecinie odsłonięty zostanie pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego . Fakt ustalił, że prezes bardzo chce tam być.

– Wszystko zależy od tego, jak będzie się czuł – mówi polityk blisko związany z Kaczyńskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *