Robisz remont? Możesz dostać dopłatę!

Premier Mateusz Morawiecki podpisał porozumienie dotyczące realizacji programu „Czyste powietrze”. W ramach programu rząd planuje wydać 130 mld złotych. Zgodnie z zapowiedziami premiera, jego najważniejszym celem będzie wspieranie remontów budynków, aby uciekało z nich mniej ciepła. Jest to podyktowane względami ekologicznymi.

Jak podaje portal Money.pl, premier Mateusz Morawiecki, minister finansów Teresa Czerwińska oraz Henryk Kowalczyk, minister ochrony środowiska, przedstawiciel Banku Ochrony Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska, podpisali porozumienie w sprawie realizacji programu „Czyste powietrze”. W jego ramach rząd będzie oferować ulgi na termomodernizację budynków oraz dopłaty dla najuboższych.

Premier przyznał, że program „Czyste powietrze” to sposób na „nadrobienie wieloletniego zapóźnienia cywilizacyjnego”. Jego realizacja ma trwać 10 lat. W tym czasie rząd chce wydać 130 mld zł na dofinansowanie do remontów budynków. Wszystko po to, by nie uciekało z nich ciepło i mogły być one ogrzewane bardziej ekologicznymi i efektywnymi źródłami ciepła.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk wyjaśnił, że program „Czyste powietrze” zakłada dotacje na termomodernizacje, jak również na wymianę źródeł ciepła. Dofinansowanie będzie wynosić od 40 do 90 proc. (jego wysokość będzie zależna od dochodu na osobę w rodzinie). Natomiast minister finansów Teresa Czerwińska ogłosiła, że koszty poniesione na poczet termomodernizacji budynku będzie można odliczyć od dochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *